Papíry vyřídíme my

Od ledna 2016 platí novela zákona 56/2001 Sb, která mimo jiné upravuje postupy při registraci ojetých vozidel. Změna by velkou měrou měla ochránit zákazníky před nákupem vozu s nejasným právním původem nebo s chybami v dokumentaci.

Kupce ojetého vozu se to dotýká především při koupi od soukromé osoby nebo od prodejce, který nemá kapacity na prověření vozu a na vyřízení veškeré legislativy. V případě právních vad na vozidle kupující riskuje, že s ním nebude moci vůbec jezdit!

Co konkrétně se mění a jaká jsou rizika při nedodržení zákona:

Administrativa

V případě, že vozidlo nebude odhlašovat/přihlašovat jeho původní/nový majitel, bude zapotřebí úředně ověřená plná moc, kterou pověříte obchodníka (autobazar) k realizaci potřebných úkonů. Doposud nemusela být plná moc úředně ověřena. Nové opatření proto výrazně zvýší jistotu jak kupujících, tak i prodávajících. Je ale potřeba počítat s vyšší časovou dotací potřebnou na realizaci všech potřebných úkonů. V Auto ESA jsme však na novou situaci dokonale připraveni a navýšení administrativy by nemělo být pro naše zákazníky nijak obtěžující.

Poplatky

Druhou změnou je zvýšení finanční zátěže za ověřování podpisů a další nezbytné administrativní úkony. V Auto ESA se proto budeme snažit o to, aby toto navýšení nebylo na naše zákazníky přenášeno.


Vyhněte se riziku a nakupujte u odborníků. V Auto ESA ušetříme nejen váš čas ale i nemalé finanční prostředky.